200 lat Pani Apolonio!

8 lipca br. W Juszczynie odbyła się niecodzienna i doniosła uroczystość. Pani Apolonia Bohorodycz, mieszkanka gminy Środa Śląska, bo o niej mowa, skończyła tego dnia 100 lat.

100 lat, to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku drogi życiowej, wydaje się nie do osiągnięcia. To czas, w którym można zebrać mnóstwo cennych doświadczeń i mądrości. Całe życie jubilatki to niewątpliwie skarbnica wielu przeżyć, zarówno tych radosnych , jak i tych trudnych. To współczesna historia naszego kraju. To okres okupacji, jak i wolnej Polski. Dla bliskich Pani Apolonii są one źródłem drogocennych rad i wskazówek a dla całej społeczności naszej Gminy, pozostają nieocenionym dziedzictwem. Życzenia takiej treści w imieniu Rady Miejskiej oraz burmistrza Adama Rucińskiego, odczytał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Fink.

W uroczystości, która odbyła się w rodzinnej miejscowości, z licznym udziałem rodziny i mieszkańców Juszczyna, wzięli udział m.in. wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Fink, sołtys wsi Grzegorz Zajączkowski, przedstawiciel Poczty Polskiej Tadeusz Wojtuszek, przedstawicielka Urzędu Stanu Cywilnego Sylwia Góra oraz burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński.

Gratulując jubileuszu, zostało odśpiewane tradycyjne….200 lat! Warto podkreślić, iż Pani Bohorodycz tryskała humorem, a swoimi przyśpiewkami i opowiadaniami z błyskiem w oku zabawiała gości. Życzeniom nieustającej pogody ducha oraz spełnienia osobistych pragnień nie było końca. Życzliwości padały nie tylko ze strony najbliższych ale również zaproszonych gości. Do życzeń wszystkich zgromadzonych dołączył się premier Mateusz Morawiecki oraz Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przesyłając list gratulacyjny.