Informujemy, że w najbliższą sobotę 23 sierpnia wraz z terminowym odbiorem odpadów wielkogabarytowych na terenie miasta odebrane zostaną również odpady tekstylne, takie jak zużyte ubrania, buty, koce, pościel, zasłony, kapelusze, obuwie czy dywany.
Prosimy, aby mieszkańcy budynków wielorodzinnych wystawili odpady przed wiatami śmietnikowymi. Mieszkańcy domów jednorodzinnych – przed posesją.
Przypominamy, że od 1 stycznia 2025 r. wszedł w życie obowiązek selektywnego zbierania odpadów tekstylnych. Oznacza to, że zabronione jest ich wyrzucanie do frakcji zmieszanej.
Prosimy, aby tekstylia i odzież były dobrze zapakowane i wystawione we wskazane miejsca nie wcześniej niż w piątek wieczorem.