Gmina Środa Śląska z kolejnym dofinansowaniem na budowę “Orlika” w Ciechowie!

Decyzją Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Gmina Środa Śląska otrzymała 600 tys. zł dotacji na realizację zadania “Budowa kompleksu sportowego Orlik w Ciechowie”. Środki zostały przyznane w ramach programu “Dolnośląski Fundusz Rozwoju Bazy Sportowej – Edycja 2025”. To kolejne wsparcie dla tej inwestycji – w 2024 roku skutecznie pozyskaliśmy już 2 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Serdecznie dziękujemy Zarządowi Województwa Dolnośląskiego oraz Marszałkowi Wojciechowi Bochnakowi za okazane wsparcie finansowe i bardzo dobrą współpracę. Dzięki wspólnym działaniom powstanie nowoczesna infrastruktura sportowa, z której skorzystają mieszkańcy Ciechowa i całej gminy.

W ramach inwestycji wybudowane zostaną:
• boisko do piłki nożnej o wym. 68 × 32 m z nawierzchnią z trawy syntetycznej,
• boisko wielofunkcyjne o wym. 44 × 30 m (m.in. do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej),
• bieżnia lekkoatletyczna – 4-torowa, prosta, o długości 120 m,
• skocznia do skoku w dal,
• budynek zaplecza szatniowo-sanitarnego,
• oświetlenie, ogrodzenie oraz piłkochwyty.

Budowa rozpocznie się niebawem i potrwa do marca 2026 roku. Całkowita wartość inwestycji to 4,6 mln zł. Wykonawcą zadania jest firma DABRO-BAU FHU Paweł Dąbrowski ze Świdnicy.