Płatności elektroniczne w średzkim magistracie

Nie masz przy sobie wystarczającej ilości gotówki aby zapłacić podatek lub inną opłatę w magistracie? Od sierpnia br. nie będzie konieczności szukania bankomatu. W kasie Urzędu Miejskiego będzie można zapłacić kartami płatniczymi (VISA i MasterCard).

To efekt przystąpienia Gminy Środa Śląska do „Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej” Ministerstwa Rozwoju i Krajowej Izby Rozliczeniowej, który adresowany jest do wszystkich urzędów w Polsce.

Dzięki niemu będziemy mogli korzystać z bezpłatnego, bezgotówkowego płacenia należności publicznych (podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek leśny, opłata skarbowa, opłata od zagospodarowania odpadów komunalnych, opłata adiacencka, czynsz za lokale itp.)

Płatności z użyciem karty płatniczej będą odbywać się w Urzędzie tak samo, jak w dowolnym sklepie wyposażonym w terminal, zaś przy pomocy karty będzie można wpłacić każdą kwotę bez minimalnego limitu przeprowadzanej operacji. Płatności można dokonać również w formie zbliżeniowej.