W gabinecie burmistrz Elżbieta Czarnota podpisano dzisiaj trzy porozumienia dotyczące udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Średzkiemu:
• na dofinansowanie zadania “Projekt techniczny budowy ścieżki rowerowej przy drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Cesarzowice i Piersno” – w kwocie 38 373,87 zł,
• na dofinansowanie zadania “Budowa chodnika przy drodze powiatowej nr 2077D w miejscowości Chwalimierz” – w kwocie 200 000,00 zł,
• na współfinansowanie dokumentacji technicznej w zakresie przebudowy dróg dla zadania “Przebudowa dróg powiatowych nr 2060D Szczepanów-Kobylniki-Lubiatów-Klęka, nr 2063D Szczepanów-Zakrzów, nr 2064D Szczepanów-Rzeczyca wraz ze ścieżkami rowerowymi” – w kwocie 274 473,89 zł.
Przedstawiciele Gminy i Powiatu uzgodnili również warunki porozumienia w zakresie budowy ścieżki rowerowej na trasie Szczepanów-Kobylniki-Lubiatów-Klęka, które zostanie podpisane w najbliższych tygodniach.
Zawarte z Powiatem porozumienia były możliwe dzięki dobrej współpracy z Radą Miejską w Środzie Śląskiej. Gminni Radni do uchwał w sprawie udzielenia pomocy finansowej odnieśli się przychylnie i przyjęli je jednogłośnie.