Seniorzy w Centrum Historii Zajezdnia

Dzienny Dom „Senior+” w Środzie Śląskiej 7 września zorganizował wyjazd do Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Wyjazd był dedykowany dla Dziennego Domu „Senior+”, Klubu Seniora oraz Związku Emerytów i Rencistów.

Podczas wycieczki Seniorzy zwiedzili główną atrakcję Centrum Historii Zajezdnia, czyli ekspozycję „Wrocław 1945-2016” poświęconą powojennej historii miasta, którą przybliżył Seniorom profesjonalny przewodnik.

Ponadto Seniorzy wzięli udział w warsztatach z sitodruku, który w czasach PRL-u wykorzystywany był przez opozycję do tworzenia prasy drugiego obiegu. Tym samym Seniorzy mogli poczuć się niczym drukarz, walczący z propagandą w latach 80’ XX wieku. Każdy z seniorów miał możliwość wykonania pamiątkowej torby z nadrukiem symboli okresu PRL-u, tj. auto „Maluch” oraz autobus „Ogórek”.

Pobyt w Centrum Historii Zajezdna przywołał mnóstwo wspomnień z minionych lat.

– Wyrazy podziękowania kierujemy do Stowarzyszenia Aglomeracja Wrocławska, które organizuje i finansuje zwiedzanie, jak i warsztaty z sitodruku dla seniorów w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu oraz do Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej za pomoc w organizacji transportu – wskazuje Justyna Hołyst, kierownik Dziennego Domu Senior+ w Środzie Śląskiej.