Stosy gabarytów wyrzucanych po terminie szpecą miasto

Mimo wielokrotnych apeli średzkiego magistratu, mieszkańcy nadal podstawiają gabaryty niezgodnie z harmonogramem Chemeko-System. Taki krajobraz szpeci ulice i podwórka, a w efekcie smuci tych, którzy lubią i oczekują porządku w mieście.

Taka sytuacja po raz kolejny miała miejsce na ul. Białoskórniczej, gdzie pod pojemnikami na odpady wyrzucono gruz, armaturę sanitarną oraz materac, a na tej samej ulicy za Domem Kultury – meble.

Odpady te znalazły się tam już po terminie ich odbioru przez Chemeko-System 6 września, a następny termin przypada dopiero 4 października. Gabaryty w postaci mebli już po terminie ich odbioru wyrzucono też pod pojemniki na odpady na Placu Solnym, gdzie termin ich odbioru również przypadał 6 września.

Takie nieodpowiedzialne zachowanie niektórych mieszkańców powoduje, że mocno cierpi estetyka miasta, a przez to jego wizerunek, który kojarzony będzie ze stosami dużych śmieci pod domami, niczym na wysypisku… To kolejny apel do tych mieszkańców, którzy nie dostosowują się do terminów harmonogramu Chemeko-System. Prezentujemy go jeszcze raz dla miasta i wszystkich sołectw w Gminie Środa Śląska.

Gabaryty przy ul. Białoskórniczej

Gabaryty na ul. Białoskórniczej – za Domem Kultury

Odpady wielkogabarytowe przy Placu Solnym