Stypendyści gminnych szkół nagrodzeni przez burmistrza

8 września w sali sesyjnej burmistrz Adam Ruciński wspólnie z dyrektorami gminnych szkół podstawowych wręczył stypendia uczniom klas 5,6,7 i 8, którzy w ubiegłym roku szkolnym osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz wyróżnili się i osiągali sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Stypendia w kwotach od 150 zł do 300 zł miesięcznie od września do czerwca otrzymali uczniowie wszystkich szkół podstawowych w średzkiej gminie. Łącznie wręczono stypendia 21 uczniom.

Stypendyści w towarzystwie rodziców odbierali gratulacje z rąk burmistrza Adama Rucińskiego oraz dyrektora Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Krzysztofa Perygi, którzy pogratulowali uczniom wysokich osiągnieć w nauce oraz życzyli dalszych sukcesów. Słowa uznania trafiły też do rodziców nagrodzonych, dyrektorom szkół i nauczycieli.

Włodarz średzkiej gminy pogratulował również dyrektorom gminnych placówek: Emilii Latos (SP nr 3 w Środzie Śląskiej), Monice Hebie-Wierzbickiej (SP Ciechów), Jadwidze Cielińskiej (SP Rakoszyce) oraz Renacie Kutkiewicz (SP Szczepanów), która nie mogła osobiście uczestniczyć w uroczystości.

 

Lista uczniów nagrodzonych stypendium Burmistrza Środy Śląskiej

 

 1. Laura Gorczyczyńska
 2. Jagoda Dudek
 3. Emilia Zofia Wysocka
 4. Milena Alicja Żurek
 5. Agata Szybiak
 6. Maria Antonina Kułakowska
 7. Bartosz Stanisław Kata
 8. Aleksandra Justyna Tomaszewska
 9. Weronika Maria Ziębikiewicz
 10. Maga Nikola Mierzejewska
 11. Jakub Michał Fedoszczak
 12. Emilia Stefanowska
 13. Tymoteusz Korpecki
 14. Kinga Mołczan
 15. Zofia Skarupa
 16. Maria Magdalena Kulczycka
 17. Anna Maria Kulesza
 18. Bartłomiej Koreń
 19. Anastazja Wronowska
 20. Aniela Przystał
 21. Wiktoria Aleksandra Kobel