VII Grand Prix Polski w warcabach w Środzie Śląskiej

Gmina Środa Śląska serdecznie dziękuje za wyrazy wdzięczności od klubu UKS Roszada Lipno, organizatora VII Grand Prix Polski 2021 w warcabach, które odbyło się 11 września w Środzie Śląskiej. Słowa uznania kierujemy także w stronę Pana Roberta Sobczyka z Jugowca, Kierownika Turnieju.

Po raz pierwszy tak duże wydarzenie warcabowe na skalę krajową zostało zorganizowane w Środzie Śląskiej i zgromadziło najlepszych zawodników z całej Polski w różnym wieku. To dowód na to, że Środa Śląska jest centrum ważnych wydarzeń sportowych i świetnie nadaje się na miejsce do organizacji dużych imprez o skali ogólnopolskiej.

Gmina Środa Śląska z ogromną przyjemnością wsparła organizację tak ważnej imprezy warcabowej także dlatego, że Kierownikiem Turnieju był mieszkaniec naszej gminy, Pan Robert Sobczyk z Jugowca. Jego pasja do tego sportu, jakim są warcaby zaraża wszystkich dookoła i sprawia, że oprócz corocznego Turnieju Złotej Korony Średzkiej o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej, do naszego miasta zawitała kolejna impreza w tej dyscyplinie.

Pan Robert Sobczyk to człowiek oddany temu co robi, aktywny działacz wśród zawodników niepełnosprawnych, który pokazuje, że warcaby to nie tylko gra planszowa. Jak sam mówi, warcaby rozwijają umysł, uczą pozytywnego myślenia oraz pomagają się odstresować i zapewniają atrakcyjne spędzenie czasu wolnego, a przede wszystkim – są dla każdego.

 

 

                                                                                                                                                             Gmina Środa Śląska