Zawyją syreny!

W dniu 1 sierpnia 2025 r. o godz. 17.00 na terenie miasta i gminy Środa Śląska uruchomiony zostanie akustyczny system ostrzegania, tj. syren alarmowych, w ramach ogólnokrajowego treningu użycia systemu powiadamiania, ostrzegania i alarmowania, który potrwa 1 min.

Wyemitowanie alarmowego sygnału akustycznego w czasie trwania treningu będzie jednocześnie upamiętnieniem 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.