Zdrowie

Spis ośrodków zdrowia, przychodni stomatologicznych i poradni ne terenie Gminy Środa Śląska

Burmistrz Środy  Śląskiej Elżbieta Czarnota zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne

Rak piersi jest jednym z najczęściej diagnozowanych nowotworów u kobiet, dlatego tak ważne jest regularne wykonywanie badań mammograficznych.
Wczesne wykrycie choroby zwiększa szansę na całkowite wyleczenie. Niestety, wiele kobiet bagatelizuje znaczenie regularnych badań mammograficznych, co może skutkować wykryciem choroby na bardzo zaawansowanym etapie.
– Profilaktyka jest kluczowa w walce z nowotworami, dlatego bardzo zachęcam wszystkie mieszkanki gminy Środa Śląska do skorzystania z możliwości bezpłatnego badania mammograficznego – podkreśla Burmistrz Środy Sląskiej Elżbieta Czarnota.
Badania mammograficzne są bezpieczne i bezbolesne, a ich regularne wykonywanie może uratować życie. Dlatego zachęcamy wszystkie mieszkanki gminy w wieku od 45 do 74 lat do skorzystania z tej możliwości oraz do propagowania idei profilaktyki nowotworowej wśród swoich bliskich i znajomych

 

 

 

 

Harmonogram dyżurów aptek na terenie powiatu średzkiego:

 

 

 

Opieka stomatologiczna nad uczniami średzkich szkół

Burmistrz Środy Śląskiej Elżbieta Czarnota podpisała z firmą Possum z Wrocławia porozumienie w zakresie udzielania świadczeń opieki zdrowotnej dla uczniów w gabinecie dentystycznym.

W Szkole Podstawowej nr 1 na Winnej Górze powstanie gabinet dentystyczny dla uczniów szkół gminnych i powiatowych aby zadbać o regularne kontrole dentystyczne oraz edukację zdrowotną. W ramach opieki stomatologicznej dzieci będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji oraz profilaktycznych zabiegów dentystycznych.

Zawarcie porozumienia z firmą Possum jest możliwe dzięki współpracy Gminy Środa Śląska i Powiatu Średzkiego w zakresie edukacji zdrowotnej dzieci i młodzieży.

W obliczu coraz większych wyzwań związanych z zapewnieniem właściwej opieki zdrowotnej dla naszych najmłodszych mieszkańców, priorytety Burmistrz Elżbiety Czarnoty kierują się na poprawę dostępu do usług dentystycznych dla uczniów w szkołach.

Takie działanie nie tylko poprawi stan zdrowia jamy ustnej dzieci, ale również przyczyni się do ogólnego podniesienia standardów higieny jamy ustnej wśród młodych mieszkańców naszej gminy.

Korzystanie ze świadczeń dentystycznych powinno być standardem powszechnie dostępnym dla wszystkich uczniów. Dlatego Burmistrz podjęła działania mające na celu wprowadzenie bezpłatnych wizyt dentystycznych dla dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół na terenie naszej gminy.

Porozumienie wejdzie w życie z dniem podpisania umowy między Firmą Possum, a Narodowym Funduszem Zdrowia. Z niecierpliwością  czekamy na rozstrzygniecie przez NFZ konkursu na organizację opieki stomatologicznego w szkołach.

 

Średzkie Centrum Zdrowia

O lekarza podstawowej opieki zdrowotnej poszerzyło swoje usługi Średzkie Centrum Zdrowia przy ul. Kolejowej 16 w Środzie Śląskiej. Jednocześnie przypominamy, że przy wyborze lekarza pierwszego kontaktu nie obowiązuje rejonizacja, co oznacza, że po złożeniu stosownej deklaracji z nowej usługi skorzystać mogą wszyscy mieszkańcy gminy.